Distanční výuka

Po dobu uzavření školky (v případě nařízení vlády a jiných státních institucí) paní učitelky všech tříd ihned nastavují distanční vzdělávání.

Tak například uzavření škol bylo nařízeno vládou od 1. 3. 2021. Již od 3. 3. 2021 jsme dokázali přepnout na režim online.

Pouze ve třídě předškoláků je povinné distanční vzdělávání, ale my jsme se rozhodli, že se budeme distančně věnovat všem dětem. Samozřejmě dle možností rodiny a dle věku dítěte. Tímto způsobem jsme kontinuálně navázali na plnění našeho ŠVP formou online distančního vzdělávání přes Google Meet, Google duo (Zoom), skype, viber, whatsapp, offline – PL, odkazy na edukační programy nebo krátkými videí, které natáčely paní učitelky. Rodiče, kteří potřebovali PL vytištěné, tak jsme poskytli možnost vše průběžně vyzvedávat ve školce. Maximálním způsobem jsme se snažili pokračovat v nastaveném režimu, ale samozřejmě si uvědomujeme absenci docházky dětí ve školce. Proto jsme několikrát týdně s dětmi v kontaktu aspoň online.

Také jsme se snažili nabídnout individuální výpomoc rodinám, které se dostali do neřešitelné situace. Paní učitelky docházely do rodin. Velmi nám záleží na našich dětech.

Denně komunikujeme s rodiči a dětmi na aplikaci Twigsee. Jsme neustále v kontaktu.

Ukázky naší činnosti v době lockdownu: